fbpx

Python i Minecraft (kurs online)

Opis kursu

Kurs bazuje na platformie Minecraft: Education Edition. Przeznaczony jest dla uczniów, którzy opanowali podstawy programowania tekstowego w języku Python. Uczniowie utrwalają zdobyte umiejętności (używanie zmiennych, funkcji, pętli, warunków), programując tekstowo na platformie Microsoft MakeCode. Tworzą zaawansowane struktury geometryczne, używając konstruktora, oraz wpływają na rozgrywkę, np. programując zdarzenia związane z zachowaniem bohatera lub zmianę krajobrazu. Rozwijają umiejętność debugowania i wykorzystują instrukcje warunkowe i zmienne do optymalizacji kodu.

Po ukończeniu kursu uczniowie:

  • Potrafią zrealizować oryginalny projekt zmiany świata w Minecraft, programując tekstowo
  • Wykorzystują obliczenia oraz konstruktor i inne narzędzia do tworzenia skomplikowanych kształtów (np. kopii budynków istniejących w rzeczywistości)
  • Stosują instrukcje warunkowe, zmienne, zdarzenia, funkcje, pętle
  • Używają w projekcie elementów programowania obiektowego
  • Debugują i optymalizują swój program

Python i Minecraft (kurs online)

TERMINY

ZAPYTAJ O TERMIN

loadingTrwa pobieranie dostępnych terminów


SZCZEGÓŁY

Wymagania

Wymagana podstawowa znajomość języka polskiego
Wymagana podstawowa znajomość języka programowania Python

Czas trwania kursu

8 spotkań w trakcie wakacji, każde spotkanie trwa 60 minut

Język wykładowy

polski

Grupa wiekowa

klasy 6–9

Wielkość grupy

Maksymalnie 8 osób w grupie


OPŁATY

Cena

380 zł

Zniżki

5% za zapis rodzeństwa na każde dziecko

Bezpłatne zajęcia pokazowe

Pierwsze zajęcia kursu są bezpłatne. Możesz zapisać na nie dziecko bez żadnych zobowiązań. Decyzję o kontynuacji nauki podejmij po ich zakończeniu.

Środowisko nauki

Nasze zajęcia online odbywają się w formie planowych interakcji na żywo między nauczycielami a uczniami. Do prowadzenia zajęć nauczyciele używają głosu (mikrofon), wideo na żywo (kamera), czatu oraz funkcji udostępniania ekranu. Uczniowie pracują we wspólnych światach w trakcie zadań i projektów z kodowania.

Uczniowie otrzymają indywidualne licencje Minecraft: Education Edition. Mogą z nich korzystać również w czasie wolnym od zajęć w trakcie kursu.

Wymagania techniczne

Do udziału w zajęciach niezbędne są dostęp do komputera i połączenie z internetem. Dziecko może korzystać zarówno z komputera stacjonarnego, jak i laptopa. Nie zalecamy korzystania z tabletów bądź telefonów komórkowych. Dziecko potrzebuje również mikrofonu i głośnika (np. słuchawek z mikrofonem).

Komunikacja pomiędzy nauczycielami i uczniami odbywa się przy użyciu narzędzia Microsoft Teams, które należy zainstalować. Wymagana jest również instalacja Minecraft: Education Edition.

Bądźmy w kontakcie

Subskrybuj nasz newsletter, aby być na bieżąco z nowościami w Kids Coder Lab.