Jak działamy


Zespół pasjonatów

Nasz personel składa się z wykwalifikowanych nauczycieli-pasjonatów nowych technologii. Co więcej, większość naszych nauczycieli to również aktywni zawodowo programiści, którzy dzielą się swoją praktyczną wiedzą i doświadczeniem podczas zajęć, zachęcając przy tym dzieci do patrzenia na kodowanie z różnych perspektyw.

Wygoda rodziców

Kursy planujemy w oparciu o rytm rodzinny naszych klientów. Nasza siedziba na Wilanowie jest położona w dogodnej odległości od głównych szkół w okolicy – krótki spacer i jesteście na miejscu. Ponadto, dla wygody rodziców, na terenie Wilanowa oferujemy bezpłatnie usługę przyprowadzenia dziecka na nasze zajęcia i odprowadzenie go z powrotem. Uczymy programowania również we współpracujących z nami szkołach podstawowych, gdzie na zajęcia uczęszczają dzieci w klasach od 0 do 8.

Społeczność międzynarodowa

Zajęcia w Kids Coder Lab odbywają się po angielsku i po polsku, bo chcemy tworzyć przestrzeń również dla uczniów, których pierwszym językiem nie jest polski – to nasz wkład w rozwój międzynarodowej społeczności Warszawy. Korzystamy z wysokiej jakości materiałów dydaktycznych opartych na międzynarodowych, licencjonowanych treściach, opracowanych przez ekspertów w dziedzinie uczenia dzieci programowania. Nieustannie śledzimy tematy związane z technologią i aktualizujemy nasze materiały tak, by nie umknęły nam istotne trendy i nowinki. Utrzymujemy kontakty z wiodącymi twórcami programów nauczania informatyki na świecie, bo w pracy z naszymi kursantami chcemy korzystać z najlepszych dostępnych praktyk.

Edukacja w różnorodności

Talenty mogą być różne, podobnie jak sposoby zdobywania wiedzy. Cenimy różnorodność i dlatego dbamy o to, by nasze zajęcia odbywały się w duchu współpracy. Wierzymy, że taka atmosfera sprzyja aktywnemu zdobywaniu wiedzy. Dbamy o to, by uczniowie komunikowali się między sobą otwarcie i z szacunkiem. Chcemy, by zauważyli, że różnorodność uzdolnień, właściwa każdej grupie ludzi, tworzy nową jakość i pozytywnie motywuje do nauki. By właściwie zadbać o tę różnorodność, dajemy dzieciom możliwość indywidualnej organizacji pracy, samodzielnego monitorowania postępów oraz kierowania własną nauką.

Skuteczne nauczanie

Program nauczania, przygotowany z najwyższą dbałością o jakość, zakłada, że dzieci przyswoją wiedzę teoretyczną oraz nabędą umiejętności praktyczne. Nasi kursanci potrafią udowodnić zrozumienie nabytej wiedzy, szczegółowo i kompetentnie wyjaśniając poszczególne zagadnienia z dziedziny kodowania. Postawieni w nieprzećwiczonych wcześniej sytuacjach problemowych, potrafią użyć swoich nowych umiejętności praktycznych. Stosujemy ocenianie kształtujące, dzięki czemu możemy regularnie i precyzyjnie informować uczniów o ich postępach, co motywuje ich do dalszej pracy.

Jedność wyznawanych wartości

Zapewniamy dzieciom bezpieczną przestrzeń do nauki, w której są postrzegane jako pełnoprawni członkowie naszej społeczności. By wzmacniać poczucie jedności, zachęcamy je do praktykowania wartości i koncepcji, które uważamy za ważne: integracji, szacunku dla innych, uczciwości, odpowiedzialności, troskliwości, ciągłego uczenia się, wytrwałości, pracy zespołowej, kreatywności, entuzjazmu, dialogu, humoru, ambicji, zaangażowania i pokory. Od czasu do czasu zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach, aby poszerzyć ich edukacyjne horyzonty i pokazać im nowe aspekty kodowania.

Poznaj nas lepiej

Nasza oferta

pl Już wkrótce Laboratorium gier w Stencyl

Laboratorium gier w Stencyl


klasy 4–6 stacjonarny roczny polski kontynuacja kursu
en Już wkrótce Przygoda z kodowaniem

Przygoda z kodowaniem


klasy 0–2 stacjonarny roczny angielski kurs dla początkujących
en Już wkrótce Programowanie z Minecraft (Junior)

Programowanie z Minecraft (Junior)


klasy 2–4 stacjonarny roczny angielski kurs dla początkujących
pl Już wkrótce MIT App Inventor

MIT App Inventor


klasy 4–6 stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
Wszystkie kursy

Bądźmy w kontakcie

Subskrybuj nasz newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Kids Coder Lab.

Pole wymagane
Podaj poprawny adres e-mail
Wystąpił błąd