Kim jesteśmy


Kids Coder Lab to szkoła, w której najważniejszą wartością jest inkluzyjność. A najważniejszym celem – przyszłościowa edukacja dzieci.

Kim jesteśmy

Jesteśmy szkołą programowania dla dzieci. Uczymy kodowania od zerówki do szkoły średniej. Jesteśmy przekonani, że na nasze dzieci czeka przyszłość, w której przynajmniej podstawowa biegłość w programowaniu będzie powszechnym wymaganiem. Jednocześnie wierzymy, że umiejętność kodowania pomoże dzieciom poruszać się w świecie technologii IT bez przeszkód i stanie się przydatnym w ich życiu narzędziem – kluczem, który otworzy przed nimi nowe możliwości zawodowe w czasie czwartej rewolucji przemysłowej.

Chcemy, by nasze dzieci szły przez świat technologii IT pewnym krokiem, wyposażone w umiejętności, których wymagać od nich będzie rzeczywistość jutra.

Nasza historia

Kids Coder Lab założyli John i Magdalena Mulengowie. Poznaliśmy się na obozie letnim w stanie Ohio w USA, na którym pracowaliśmy jako terapeuci dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, w tym dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Nasze pierwsze doświadczenie w nauczaniu stanowiło więc niemałe wyzwanie, ale czerpaliśmy mnóstwo inspiracji i satysfakcji z pracy z tymi wyjątkowymi młodymi ludźmi. To właśnie wtedy zauroczyła nas idea edukacji inkluzyjnej: zakłada ona integracyjny charakter procesu nauczania, w którym jest miejsce dla każdego dziecka – niezależnie od kręgu kulturowego, z którego pochodzi, czy umiejętności, którymi dysponuje.

Przenieśmy się w czasie: dziś jesteśmy małżeństwem z trójką dzieci, mieszkamy w Warszawie. Przez lata pracy zawodowej zdobywaliśmy doświadczenie w różnych branżach – Magda zajmowała się marketingiem cyfrowym, a John wykładał na uczelni ekonomicznej. Jesteśmy pasjonatami nowych technologii i fascynuje nas ogrom możliwości, jakie ze sobą niosą, również w kontekście rozwoju naszych branży. Widząc, jak mocno wpływa na nie pędząca digitalizacja, jakie rzuca im wyzwania, jak doprowadza do przełomów i łagodniejszych transformacji, zrozumieliśmy, że chcemy włączyć się w nurt technologicznej rewolucji. Postanowiliśmy działać w myśl założeń edukacji inkluzyjnej, bo to jedyna droga, która wydała nam się słuszna – szczególnie z perspektywy dzieci.

Cenimy podejście inkluzyjne w edukacji najmłodszych, bo przekłada się na różnorodność w grupie, a to z kolei wzmacnia w dzieciach poczucie własnej wartości i szacunek dla innych.

Stworzyliśmy szkołę programowania dla dzieci i młodzieży, ponieważ uświadomiliśmy sobie, że na rynku pracy zarówno obecnie, jak i w nadchodzących latach, kodowanie będzie nie tylko popularne, ale stanie się również normą. Ucząc dzieci kodowania, wyposażamy je w umiejętności i informacje, które poszerzą zakres ich przyszłych możliwości i perspektyw, niezależnie od wybranej ścieżki zawodowej. Dajemy im pewność siebie i niezależność, a dodatkowo zaszczepiamy w nich postawę uczenia się przez całe życie.

Ucząc dzieci kodowania, nie tylko dajemy im więcej możliwości w przyszłości, ale także budujemy ich pewność siebie i niezależność.

Nasza szkoła służy dzieciom i młodzieży – bez wyjątków. Wierzymy, że każdy może nauczyć się czegoś nowego, o ile może pracować we własnym tempie i zgodnie z własnymi zdolnościami. Różnorodność w grupie uczniów sprawia, że proces uczenia się ulega pogłębieniu, nabiera nowych odcieni i zalet. Integracja dzieci z różnych kręgów kulturowych i z różnymi możliwościami generuje wartość dodaną w edukacji.

Kids Coder Lab, zbudowane w oparciu o naszą wieloletnią wiarę w moc inkluzyjności, jest naszą wizją przyszłościowej przestrzeni edukacyjnej dla dzieci.

Poznaj nas lepiej

Nasza oferta

pl Zapisz teraz Programowanie z Minecraft (Junior)

Programowanie z Minecraft (Junior)


klasy 2–4 stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
en Zapisz teraz Programowanie z Minecraft (Junior)

Programowanie z Minecraft (Junior)


klasy 2–4 stacjonarny roczny angielski kurs dla początkujących
en Zapisz teraz Przygoda z kodowaniem

Przygoda z kodowaniem


klasy 0–2 stacjonarny roczny angielski kurs dla początkujących
pl Zapisz teraz Laboratorium gier w Stencyl

Laboratorium gier w Stencyl


klasy 4–6 stacjonarny roczny polski kontynuacja kursu
Wszystkie kursy

Bądźmy w kontakcie

Subskrybuj nasz newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Kids Coder Lab.

Pole wymagane
Podaj poprawny adres e-mail
Wystąpił błąd