Kim jesteśmy


Kids Coder Lab to szkoła, w której najważniejszą wartością jest inkluzyjność. A najważniejszym celem – przyszłościowa edukacja dzieci.

Kim jesteśmy

Jesteśmy szkołą programowania i robotyki dla dzieci i młodzieży. Uczymy kodowania od zerówki do szkoły średniej. Jesteśmy przekonani, że na nasze dzieci czeka przyszłość, w której przynajmniej podstawowa biegłość w programowaniu będzie powszechnym wymaganiem. Jednocześnie wierzymy, że umiejętność kodowania pomoże dzieciom poruszać się w świecie technologii IT bez przeszkód i stanie się przydatnym w ich życiu narzędziem – kluczem, który otworzy przed nimi nowe możliwości zawodowe w czasie czwartej rewolucji przemysłowej.

Chcemy, by nasze dzieci szły przez świat technologii IT pewnym krokiem, wyposażone w umiejętności, których wymagać od nich będzie rzeczywistość jutra.

Nasza historia

Kids Coder Lab założyli John i Magdalena Mulengowie. Poznaliśmy się na obozie letnim w stanie Ohio w USA, na którym pracowaliśmy jako terapeuci dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, w tym dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Nasze pierwsze doświadczenie w nauczaniu stanowiło więc niemałe wyzwanie, ale czerpaliśmy mnóstwo inspiracji i satysfakcji z pracy z tymi wyjątkowymi młodymi ludźmi. To właśnie wtedy zauroczyła nas idea edukacji inkluzyjnej: zakłada ona integracyjny charakter procesu nauczania, w którym jest miejsce dla każdego dziecka – niezależnie od kręgu kulturowego, z którego pochodzi, czy umiejętności, którymi dysponuje.

Przenieśmy się w czasie: dziś jesteśmy małżeństwem z trójką dzieci, mieszkamy w Warszawie. Przez lata pracy zawodowej zdobywaliśmy doświadczenie w różnych branżach – Magda zajmowała się marketingiem cyfrowym, a John wykładał na uczelni ekonomicznej. Jesteśmy pasjonatami nowych technologii i fascynuje nas ogrom możliwości, jakie ze sobą niosą, również w kontekście rozwoju naszych branży. Widząc, jak mocno wpływa na nie pędząca digitalizacja, jakie rzuca im wyzwania, jak doprowadza do przełomów i łagodniejszych transformacji, zrozumieliśmy, że chcemy włączyć się w nurt technologicznej rewolucji. Postanowiliśmy działać w myśl założeń edukacji inkluzyjnej, bo to jedyna droga, która wydała nam się słuszna – szczególnie z perspektywy dzieci.

Cenimy podejście inkluzyjne w edukacji najmłodszych, bo przekłada się na różnorodność w grupie, a to z kolei wzmacnia w dzieciach poczucie własnej wartości i szacunek dla innych.

Stworzyliśmy szkołę programowania dla dzieci i młodzieży, ponieważ uświadomiliśmy sobie, że na rynku pracy zarówno obecnie, jak i w nadchodzących latach, kodowanie będzie nie tylko popularne, ale stanie się również normą. Ucząc dzieci kodowania, wyposażamy je w umiejętności i informacje, które poszerzą zakres ich przyszłych możliwości i perspektyw, niezależnie od wybranej ścieżki zawodowej. Dajemy im pewność siebie i niezależność, a dodatkowo zaszczepiamy w nich postawę uczenia się przez całe życie.

Ucząc dzieci kodowania, nie tylko dajemy im więcej możliwości w przyszłości, ale także budujemy ich pewność siebie i niezależność.

Nasza szkoła służy dzieciom i młodzieży – bez wyjątków. Wierzymy, że każdy może nauczyć się czegoś nowego, o ile może pracować we własnym tempie i zgodnie z własnymi zdolnościami. Różnorodność w grupie uczniów sprawia, że proces uczenia się ulega pogłębieniu, nabiera nowych odcieni i zalet. Integracja dzieci z różnych kręgów kulturowych i z różnymi możliwościami generuje wartość dodaną w edukacji.

Kids Coder Lab, zbudowane w oparciu o naszą wieloletnią wiarę w moc inkluzyjności, jest naszą wizją przyszłościowej przestrzeni edukacyjnej dla dzieci.

Poznaj nas lepiej

Nasza oferta

pl Już wkrótce Projektowanie aplikacji mobilnych

Projektowanie aplikacji mobilnych


10–12 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
en Już wkrótce Laboratorium Robloxa

Laboratorium Robloxa


10–12 lat stacjonarny roczny angielski kurs dla początkujących
pl Już wkrótce Programowanie i robotyka

Programowanie i robotyka


6–7 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
pl Już wkrótce Przygoda z kodowaniem

Przygoda z kodowaniem


6–8 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
Wszystkie kursy

Bądźmy w kontakcie

Subskrybuj nasz newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Kids Coder Lab.

Pole wymagane
Podaj poprawny adres e-mail
Wystąpił błąd