fbpx

Projektowanie graficzne

Opis kursu

Podczas tego kursu uczniowie dowiadują się, jak łączyć elementy graficzne z regułami dizajnu, żeby zaprojektować komunikację wizualną zgodną z wytycznymi projektowymi. Uczniowie uczą się, jak poprawnie zrozumieć informacje zawarte w briefie, a następnie stworzyć i rozwinąć własne kreatywne rozwiązanie. Nacisk położony jest na kluczowe zasady projektowania graficznego: kontrast, hierarchię, równowagę, bliskość, powtórzenie, prostotę i funkcję. Uczniowie uczą się korzystania z takich elementów wizualnych jak linia, kolor, kształt, faktura, przestrzeń, forma i typografia w celu tworzenia projektów graficznych. Dowiadują się również, jak wygląda proces projektowania – wyobrażania sobie wyglądu i funkcjonalności oraz podejmowania decyzji przed powstaniem gotowego projektu. Takie zadanie na wyobraźnię pobudzają do kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów i szukania praktycznych rozwiązań. Uczniowie pracują głównie w programie GIMP, ale poznają też podstawy innych programów do tworzenia grafiki rastrowej, jak Inkscape i Photoshop.

Po ukończeniu kursu uczniowie:

  • Rozumieją wytyczne projektu graficznego
  • Tworzą rozwiązania, które zawierają graficzny przekaz
  • Łączą elementy graficzne w celu stworzenia wyobrażonego projektu
  • Potrafią myśleć krytycznie i rozwiązywać problemy w trakcie projektowania
  • Korzystają z wielu środków do projektowania graficznego

Projektowanie graficzne

ZAPISY JUŻ W SIERPNIU


SZCZEGÓŁY

Wymagania

Kursanci muszą posiadać podstawową znajomość języka polskiego

Czas trwania kursu

30 spotkań rocznie, zajęcia trwają 60 minut

Język wykładowy

polski

Grupa wiekowa

klasy 2–6

Wielkość grupy

Maksymalnie 12 uczestników w grupie


OPŁATY

Cena

1330 zł (płatność z góry)
1400 zł (płatność w dwóch ratach)

Zniżki

5% za zapis rodzeństwa na każde dziecko
5% za opłatę z góry za cały kurs
Zniżki sumują się.

Miesiąc próbny

Wpłać 200 zł i korzystaj z zajęć przez cały miesiąc. Jeśli decydujesz się na kontynuację nauki, zapłać pozostałą kwotę.

Bezpłatne zajęcia pokazowe

Pierwsze zajęcia kursu są bezpłatne. Możesz zapisać na nie dziecko bez żadnych zobowiązań. Decyzję o kontynuacji nauki podejmij po ich zakończeniu.

Środowisko nauki

Kursy są prowadzone zgodnie ze stosowaną przez Kids Coder Lab metodą blended learning: materiały kursowe online są łączone z ćwiczeniami bez komputera. Miejsce do nauki jest bezpieczne, stworzone z myślą o dzieciach. Uczniowie mają dostęp do materiałów edukacyjnych, żeby kontynuować naukę w domu, i mogą uzyskać pomoc od nauczyciela online.

Bezpłatne usługi dodatkowe

Uczestnicy tego kursu mogą skorzystać z bezpłatnej usługi odbioru w dwóch wariantach:
  • Odbiór dla uczniów chodzących do szkoły w okolicy naszej siedziby w Wilanowie. Odbieramy dzieci ze szkoły po zakończeniu lekcji i przyprowadzamy je do nas na zajęcia. Po lekcji programowania odprowadzamy dzieci do szkoły.
  • Odbiór dla uczniów chodzących do jednej ze Szkół Partnerskich. Odbieramy dzieci z sali lekcyjnych i prowadzimy je do pracowni komputerowej, w której odbywają się zajęcia Kids Coder Lab. Po lekcji programowania odprowadzamy uczniów z powrotem do klas.

Bądźmy w kontakcie

Subskrybuj nasz newsletter, aby być na bieżąco z nowościami w Kids Coder Lab.