fbpx

Letnie wyzwanie Minecraft (kurs online)

Opis kursu

Letnie wyzwanie Minecraft rozwijają kreatywne i krytyczne myślenie oraz umiejętność współpracy. We wspólnym wirtualnym świecie Minecraft uczniowie rozwiązują kodem kolejne programistyczne zadania. Co tydzień stawiają czoła nowemu wyzwaniu i przy pomocy kodu tworzą, komunikują się i współpracują w wirtualnym świecie. Na przykład prezentują bilans energii potencjalnej i kinetycznej zgodnie z pierwszą zasadą termodynamiki przy pomocy kolejki górskiej w Minecraft. W obrębie Minecraft mogę również tworzyć i pokazywać naturalne systemy, takie jak cykl hydrologiczny, fotosynteza, układ krwionośny, oraz systemy stworzone przez człowieka, takie jak obwody elektryczne. Ostatnim wyzwaniem podczas kursu jest misja kosmiczna w Minecraft stworzona we współpracy z NASA.

Po ukończeniu kursu uczniowie:

  • Używają funkcji Camera, Book & Quill oraz Boards w Minecraft: Education Edition, żeby udokumentować swoją pracę
  • Budują w Minecraft naturalne lub stworzone przez człowieka systemy przy pomocy kodu i badają różne czynniki, które mają na nie wpływ
  • Korzystają z narzędzi Camera i Portfolio, żeby wyeksportować projekt albo nagrać wideo
  • Projektują nowy moduł stacji kosmicznej i opisują hipotetyczne eksperymenty naukowe, które na niej przeprowadzą

Letnie wyzwanie Minecraft (kurs online)

TERMINY

ZAPYTAJ O TERMIN

loadingTrwa pobieranie dostępnych terminów


SZCZEGÓŁY

Wymagania

Wymagana podstawowa znajomość języka polskiego

Czas trwania kursu

9 spotkań w trakcie wakacji, każde spotkanie trwa 60 minut

Język wykładowy

polski

Grupa wiekowa

klasy 2–6

Wielkość grupy

Maksymalnie 8 osób w grupie


OPŁATY

Cena

420 zł

Zniżki

5% za zapis rodzeństwa na każde dziecko

Bezpłatne zajęcia pokazowe

Pierwsze zajęcia kursu są bezpłatne. Możesz zapisać na nie dziecko bez żadnych zobowiązań. Decyzję o kontynuacji nauki podejmij po ich zakończeniu.

Środowisko nauki

Nasze zajęcia online odbywają się w formie planowych interakcji na żywo między nauczycielami a uczniami. Do prowadzenia zajęć nauczyciele używają głosu (mikrofon), wideo na żywo (kamera), czatu oraz funkcji udostępniania ekranu. Uczniowie pracują we wspólnych światach w trakcie zadań i projektów z kodowania.

Uczniowie otrzymają indywidualne licencje Minecraft: Education Edition. Mogą z nich korzystać również w czasie wolnym od zajęć w trakcie kursu.

Wymagania techniczne

Do udziału w zajęciach niezbędne są dostęp do komputera i połączenie z internetem. Dziecko może korzystać zarówno z komputera stacjonarnego, jak i laptopa. Nie zalecamy korzystania z tabletów bądź telefonów komórkowych. Dziecko potrzebuje również mikrofonu i głośnika (np. słuchawek z mikrofonem).

Komunikacja pomiędzy nauczycielami i uczniami odbywa się przy użyciu narzędzia Microsoft Teams, które należy zainstalować. Wymagana jest również instalacja Minecraft: Education Edition.

Bądźmy w kontakcie

Subskrybuj nasz newsletter, aby być na bieżąco z nowościami w Kids Coder Lab.