O nas

Kids Coder Lab to szkoła, w której najważniejszą wartością jest inkluzyjność. A najważniejszym celem – przyszłościowa edukacja dzieci.

szkoła programowania dla dzieci

Kim jesteśmy

Jesteśmy szkołą programowania dla dzieci. Uczymy kodowania od zerówki do ósmej klasy szkoły podstawowej. Jesteśmy przekonani, że na nasze dzieci czeka przyszłość, w której przynajmniej podstawowa biegłość w programowaniu będzie powszechnym wymaganiem. Jednocześnie wierzymy, że umiejętność kodowania pomoże dzieciom poruszać się w świecie technologii IT bez przeszkód i stanie się przydatnym w ich życiu narzędziem oraz kluczem, który otworzy przed nimi nowe możliwości zawodowe w czasach czwartej rewolucji przemysłowej.

Chcemy, by nasze dzieci szły przez świat technologii IT pewnym krokiem, wyposażone w umiejętności, których wymagać od nich będzie rzeczywistość jutra.

Nasza historia

Kids Coder Lab założyli John i Magdalena Mulengowie. Poznaliśmy się na obozie letnim w stanie Ohio w USA, na którym pracowaliśmy jako terapeuci dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, w tym dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Nasze pierwsze doświadczenie w nauczaniu stanowiło więc niemałe wyzwanie, ale czerpaliśmy mnóstwo inspiracji i satysfakcji z pracy z tymi wyjątkowymi młodymi ludźmi. To właśnie wtedy zauroczyła nas idea edukacji inkluzyjnej: zakłada ona integracyjny charakter procesu nauczania, w którym jest miejsce dla każdego dziecka – niezależnie od kręgu kulturowego, z którego pochodzi, czy umiejętności, którymi dysponuje.

Przenieśmy się w czasie: dziś jesteśmy małżeństwem z trójką dzieci, mieszkamy w Warszawie. Przez lata pracy zawodowej zdobywaliśmy doświadczenie w różnych branżach – Magda zajmowała się marketingiem cyfrowym, a John wykładał na uczelni ekonomicznej. Jesteśmy pasjonatami nowych technologii i fascynuje nas ogrom możliwości, jakie ze sobą niosą, również w kontekście rozwoju naszych branży. Widząc, jak mocno wpływa na nie pędząca digitalizacja, jakie rzuca im wyzwania, jak doprowadza do przełomów i łagodniejszych transformacji, zrozumieliśmy, że chcemy włączyć się w nurt technologicznej rewolucji. Postanowiliśmy działać w myśl założeń edukacji inkluzyjnej, bo to jedyna droga, która wydała nam się słuszna – szczególnie z perspektywy dzieci.

Cenimy podejście inkluzyjne w edukacji najmłodszych, bo przekłada się na różnorodność w grupie, a to z kolei wzmacnia w dzieciach poczucie własnej wartości i szacunek dla innych.

Stworzyliśmy szkołę programowania dla dzieci, ponieważ uświadomiliśmy sobie, że zarówno na obecnym rynku pracy, jak i w nadchodzących latach, kodowanie będzie nie tylko zyskiwało na popularności, ale stanie się również wymaganą normą. Ucząc dzieci kodowania, wyposażamy je w umiejętności i informacje, które poszerzą zakres ich przyszłych możliwości i perspektyw, niezależnie od wybranej ścieżki zawodowej. Dajemy im pewność siebie i niezależność, a dodatkowo zaszczepiamy w nich postawę uczenia się przez całe życie.

Ucząc dzieci kodowania, nie tylko otwieramy szerzej drzwi dla ich przyszłych możliwości, ale także budujemy ich pewność siebie i niezależność.

Nasza szkoła jest dla wszystkich dzieci – bez wyjątków. Wierzymy, że każdy jest zdolny do nauczenia się czegoś nowego, o ile umożliwi mu się pracę we własnym tempie i zgodnie z własnymi zdolnościami. Różnorodność w grupie uczniów sprawia, że proces uczenia się ulega pogłębieniu, nabiera nowych odcieni i zalet. Integracja dzieci z różnych kręgów kulturowych i z różnymi możliwościami generuje wartość dodaną w edukacji.

Kids Coder Lab, zbudowane w oparciu o naszą wieloletnią wiarę w moc inkluzyjności, jest naszą wizją przyszłościowej przestrzeni edukacyjnej dla dzieci.

Rodzice o nas

Bądźmy w kontakcie

Subskrybuj nasz newsletter, aby być na bieżąco z nowościami w Kids Coder Lab.