Smoki, fora ze dwora! Książka o smokach, rycerzach i testowaniu oprogramowania


Smoki, fora ze dwora! Książka o smokach, rycerzach i testowaniu oprogramowania

Smoki, fora ze dwora! Książka o smokach, rycerzach i testowaniu oprogramowania

2022-08-01

Z oprogramowaniem spotykamy się niemalże na każdym kroku. Programy, gry i aplikacje (software) nieustannie wykorzystujemy w smartfonach, komputerach, a nawet w elektrycznym dzwonku do drzwi. Oprogramowanie tworzą ludzie, podejmując prace nad projektowaniem, kodowaniem i testowaniem.

Błędy to ludzka rzecz! Dlatego droga do finalnej wersji oprogramowania wypełniona jest wieloma testami – sprawdzane jest działanie oprogramowania pod względem założeń, łatwości użytkowania i problemów (defektów). Tę niezwykle ważną pracę wykonują testerzy. Z czym wiąże się ich praca? Jakiego rodzaju defekty wykrywają? Jak testować oprogramowanie? Na te pytania możecie znaleźć odpowiedź dzięki lekturze książki Kariego Kakkonena „Smoki, fora ze dwora!”. Książka o smokach, rycerzach i testowaniu oprogramowania to publikacja, którą objęliśmy patronatem medialnym, i serdecznie polecamy ją dzieciom, nauczycielom i rodzicom.

Konkretne problemy z zakresu testowania oprogramowania zostają opowiedziane poprzez historie o smokach i rycerzach. Różne rodzaje smoków symbolizują występujące w świecie wady i błędy w programowaniu, a rycerze to testerzy i programiści. Te dwa wątki przeplatają się na kartkach książki. Fantastyczne treści uzupełnione są informatycznymi komentarzami, dzięki czemu poznajemy koncepcje związane z testowaniem oprogramowania.

Książka w atrakcyjny sposób przedstawia specyfikę testowania programów i role programistów, testerów oraz użytkowników w zespołach projektowych i koncentruje się na wybranych problemach, czyli defektach oprogramowania. Każdy z nich opisany został w rozdziale o kolorowym stworze.

Na końcu każdego rozdziału znajdują się pytania i kreatywne ćwiczenia o różnych poziomach trudności. Przydadzą się one do podsumowania i uzupełnienia treści dotyczących testowania, jak i mogą pełnić ciekawą formę nauki przez zabawę.

Chociaż książka przeznaczona jest dla dzieci, to śmiało mogą ją czytać także dorośli w każdym wieku. To ciekawa propozycja zarówno do samodzielnego studiowania przez dzieci, jak i do wspólnego czytania z rodzicami czy też w szkole. Lektura może pomóc rozwijać zainteresowania informatyczne i zgłębiać tajniki programowania. Testowanie programów może być fantastyczną przygodą!

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa PWN: Smoki, fora ze dwora! Książka o smokach, rycerzach i testowaniu oprogramowania

Nasza oferta

pl Zapisz teraz Programowanie i robotyka

Programowanie i robotyka


6–7 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
en Zapisz teraz Laboratorium Robloxa

Laboratorium Robloxa


10–12 lat stacjonarny roczny angielski kurs dla początkujących
pl Zapisz teraz Projektowanie aplikacji mobilnych

Projektowanie aplikacji mobilnych


10–12 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
en Zapisz teraz Programowanie z Minecraft (Junior)

Programowanie z Minecraft (Junior)


8–9 lat stacjonarny roczny angielski kurs dla początkujących
Wszystkie kursy

Bądźmy w kontakcie

Subskrybuj nasz newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Kids Coder Lab.

Pole wymagane
Podaj poprawny adres e-mail
Wystąpił błąd