Smoki, fora ze dwora! Książka o smokach, rycerzach i testowaniu oprogramowania


Smoki, fora ze dwora! Książka o smokach, rycerzach i testowaniu oprogramowania

Smoki, fora ze dwora! Książka o smokach, rycerzach i testowaniu oprogramowania

2022-08-01

Z oprogramowaniem spotykamy się niemalże na każdym kroku. Programy, gry i aplikacje (software) nieustannie wykorzystujemy w smartfonach, komputerach, a nawet w elektrycznym dzwonku do drzwi. Oprogramowanie tworzą ludzie, podejmując prace nad projektowaniem, kodowaniem i testowaniem.

Błędy to ludzka rzecz! Dlatego droga do finalnej wersji oprogramowania wypełniona jest wieloma testami – sprawdzane jest działanie oprogramowania pod względem założeń, łatwości użytkowania i problemów (defektów). Tę niezwykle ważną pracę wykonują testerzy. Z czym wiąże się ich praca? Jakiego rodzaju defekty wykrywają? Jak testować oprogramowanie? Na te pytania możecie znaleźć odpowiedź dzięki lekturze książki Kariego Kakkonena „Smoki, fora ze dwora!”. Książka o smokach, rycerzach i testowaniu oprogramowania to publikacja, którą objęliśmy patronatem medialnym, i serdecznie polecamy ją dzieciom, nauczycielom i rodzicom.

Konkretne problemy z zakresu testowania oprogramowania zostają opowiedziane poprzez historie o smokach i rycerzach. Różne rodzaje smoków symbolizują występujące w świecie wady i błędy w programowaniu, a rycerze to testerzy i programiści. Te dwa wątki przeplatają się na kartkach książki. Fantastyczne treści uzupełnione są informatycznymi komentarzami, dzięki czemu poznajemy koncepcje związane z testowaniem oprogramowania.

Książka w atrakcyjny sposób przedstawia specyfikę testowania programów i role programistów, testerów oraz użytkowników w zespołach projektowych i koncentruje się na wybranych problemach, czyli defektach oprogramowania. Każdy z nich opisany został w rozdziale o kolorowym stworze.

Na końcu każdego rozdziału znajdują się pytania i kreatywne ćwiczenia o różnych poziomach trudności. Przydadzą się one do podsumowania i uzupełnienia treści dotyczących testowania, jak i mogą pełnić ciekawą formę nauki przez zabawę.

Chociaż książka przeznaczona jest dla dzieci, to śmiało mogą ją czytać także dorośli w każdym wieku. To ciekawa propozycja zarówno do samodzielnego studiowania przez dzieci, jak i do wspólnego czytania z rodzicami czy też w szkole. Lektura może pomóc rozwijać zainteresowania informatyczne i zgłębiać tajniki programowania. Testowanie programów może być fantastyczną przygodą!

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa PWN: Smoki, fora ze dwora! Książka o smokach, rycerzach i testowaniu oprogramowania

Nasza oferta

en Zapisz teraz Laboratorium Robloxa

Laboratorium Robloxa


10–12 lat stacjonarny roczny angielski kurs dla początkujących
pl Zapisz teraz Programowanie i robotyka

Programowanie i robotyka


6–7 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
pl Zapisz teraz Projektowanie aplikacji mobilnych

Projektowanie aplikacji mobilnych


10–12 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
en Zapisz teraz Programowanie i robotyka

Programowanie i robotyka


6–7 lat stacjonarny roczny angielski kurs dla początkujących
Wszystkie kursy

Bądźmy w kontakcie

Subskrybuj nasz newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Kids Coder Lab.

Pole wymagane
Podaj poprawny adres e-mail
Wystąpił błąd