Lego warsztaty – super sposób na naukę programowania


Lego warsztaty – super sposób na naukę programowania

Lego warsztaty – super sposób na naukę programowania

Uczenie się kodowania przez działanie

Nauka programowania kojarzy nam się z pisaniem kodu, wydawaniem instrukcji na ekranie komputera. A gdyby działanie programu dałoby się zobaczyć w postaci ruchu robota, uruchomionego silnika i napędzanych obiektów? Takie możliwości daje konstruowanie i programowanie robotów. Podczas warsztatów robotyki Lego stawiamy na praktykę. Dzieci budują roboty, tworzą skrypty dopasowane do możliwości technicznych robota, dzięki czemu program “ożywa” - przestaje być abstrakcyjnym kodem na ekranie, a efekty jego działania widać dzięki maszynie z klocków.

Programujemy także bez prądu!

W naszej ofercie znajdują się dwa kursy, które łączą 2 moduły: robotykę i aplikację wspierającą naukę programowania. Dbamy także o balans cyfrowy dzieci – pokazujemy, że można kodować instrukcje na kartce, myślenie logiczne przydaje się w trakcie gier, a orientacja przestrzenna pozwala na łatwe orientowanie się w przestrzeni dzięki współrzędnym (dwuwymiarowych 2D i trójwymiarowych 3D).

Nauka programowania z ekranami przeplatana jest ćwiczeniami offline i budowaniem robotów. Dzięki temu dzieci mają okazję wyzwolić kreatywną energię i w spokojnym tempie poznawać podstawowe konstrukcje z programowania.

Nasze kursy – aplikacje do nauki programowania

Jeśli Twoje dziecko w wieku 6-8 lat dopiero rozpoczyna swoją przygodę związaną z kodowaniem, polecamy kurs Programowanie i robotyka - w którym dzieci używają bloczków ze strzałkami do sterowania robotami, a także rozwiązują zadania w formie labiryntów, znalezienia najlepszej drogi dla postaci w aplikacji.

Dla starszych kursantów w wieku 8-10 lat, którzy mają już pierwsze doświadczenia programistyczne, proponujemy kurs Robotyka i programowanie gier, gdzie rozwijamy pasje związane z robotyką, budowaniem i programowaniem robotów LEGO, a także projektujemy gry komputerowe w aplikacji Kodu Game Lab.

Nauka programowania i zabawa

W naszej szkole dbamy o dobrą atmosferę, aby dzieci mogły poznawać się nazwajem, zdobywać nowe przyjaźnie i móc rozwijać zainteresowania dzięki wsparciu nauczycieli. Takie podejście mamy na wszystkich kursach, ale motyw zabawy wybrzmiewa zwłaszcza podczas ROBOTYKI LEGO 😉

  • Indywidualizujemy tempo pracy
  • Wymieniamy się pomysłami na ulepszenie maszyn
  • Personalizujemy wygląd robotów – najważniejsza jest funkcjonalność, ale przecież wygląd też ma znaczenie!
  • Nauczyciel zadaje pytania dotyczące konstrukcji
  • Dzieci na etapie budowania przywidują ruch/pracę robota
  • Organizujemy zabawy z robotami: wyścigi, konkurs na najbardziej kolorowy neon, budujemy klockowe osiedla, najwyższe wieże
  • Projektujemy roboty „z wyobraźni”
  • Dzieci mają możliwość testów, przebudowywania robotów, znajdowania optymalnych programów.

Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób pokazać dzieciom sens nauki programowania i udowodnić, że umiejętności inżynierskie może opanować każdy – zajęcia z robotyki są na to świetną okazją!

Nasza oferta

pl Zapisz teraz Projektowanie aplikacji mobilnych

Projektowanie aplikacji mobilnych


10–12 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
en Zapisz teraz Laboratorium Robloxa

Laboratorium Robloxa


10–12 lat stacjonarny roczny angielski kurs dla początkujących
pl Zapisz teraz Programowanie i robotyka

Programowanie i robotyka


6–7 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
pl Zapisz teraz Programowanie z Minecraft (Senior z Pythonem)

Programowanie z Minecraft (Senior z Pythonem)


10–12 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
Wszystkie kursy

Bądźmy w kontakcie

Subskrybuj nasz newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Kids Coder Lab.

Pole wymagane
Podaj poprawny adres e-mail
Wystąpił błąd