Zima z Minecraft


Podczas kursu zrobimy arenę do bitwy na śnieżki, zorganizujemy konkurs na najładniejszego bałwana, zbudujemy własne sanki, a na koniec wykorzystamy poznane umiejętności i stworzymy to, co kojarzy nam się z zimą. Ograniczeniem będzie tylko nasza wyobraźnia! Najlepsze jest to, że większość z tych rzeczy uczniowie będą budować za pomocą kodu, w czym pomogą im programowanie blokowe w konstruktorze kodu i ich agent w Minecraft. Trzeba go będzie tylko odpowiednio zaprogramować. Jak to zrobić? Wszystko zademonstrujemy na zajęciach, a wiedzę z nich wyniesioną uczniowie z powodzeniem będą mogli wykorzystać na kolejnych kursach, nie tylko z programowania w Minecraft. Niezależnie od znajomości gry Minecraft przez uczniów i formy zajęć (stacjonarne bądź online) nasi instruktorzy pomogą i wyjaśnią wszelkie wątpliwości. Gotowi na śnieżne szaleństwo?

Po ukończeniu kursu uczniowie:

  • Korzystają z konstruktora kodu na tyle, żeby swobodnie się w nim poruszać.
  • Wykorzystują pętle, funkcje, proste polecenia i obliczenia.
  • Lepiej radzą sobie z pracą w grupie.

Podczas kursu uczniowie stworzą to, co normalnie zbudowaliby na dworze w czasie śnieżnej zimy. Tyle tylko, że nie trzeba będzie zakładać kilku warstw ubrań, no i nikt się nie przeziębi!

Po ukończeniu kursu uczniowie:

  • Korzystają z konstruktora kodu na tyle, żeby swobodnie się w nim poruszać.
  • Wykorzystują pętle, funkcje, proste polecenia i obliczenia.
  • Lepiej radzą sobie z pracą w grupie.

Opis kursu

Podczas kursu zrobimy arenę do bitwy na śnieżki, zorganizujemy konkurs na najładniejszego bałwana, zbudujemy własne sanki, a na koniec wykorzystamy poznane umiejętności i stworzymy to, co kojarzy nam się z zimą. Ograniczeniem będzie tylko nasza wyobraźnia. Najlepsze jest to, że większość z tych rzeczy uczniowie będą budować za pomocą kodu, w czym pomogą im programowanie blokowe w konstruktorze kodu i ich agent w Minecraft. Trzeba go będzie tylko odpowiednio zaprogramować. Jak to zrobić? Wszystko zademonstrujemy na zajęciach, a wiedzę z nich wyniesioną uczniowie z powodzeniem będą mogli wykorzystać na kolejnych kursach, nie tylko z programowania w Minecraft. Niezależnie od znajomości gry Minecraft przez uczniów i formy zajęć (stacjonarne bądź online) nasi instruktorzy pomogą i wyjaśnią wszelkie wątpliwości. Gotowi na śnieżne szaleństwo?

Plan zajęć

Zajęcia nr 1: W pierwszej części zajęć tworzymy arenę, osłony, zbrojownie (ze śniegiem) i proste maszyny. W drugiej części testujemy naszą arenę podczas bitwy na śnieżki.

Zajęcia nr 2: Budujemy i dekorujemy dwa bałwany – niskiego i wysokiego na kilka pięter. Wykorzystując poznaną wiedzę, budujemy też inne zimowe postacie. Możemy zrealizować dowolne wizje, ale w większości trzeba to zrobić kodem.

Zajęcia nr 3: Organizujemy olimpiadę zimową. W 2–3-osobowych zespołach uczymy się tworzyć areny igrzysk olimpijskich, które później przetestujemy.

Zajęcia nr 4: Tworzymy wspólny projekt zamku z lodu, igloo lub innej budowli, która bez zimna nie mogłaby istnieć. Wykorzystujemy wiedzę poznaną na wcześniejszych zajęciach.

Nasza oferta

pl Zapisz teraz Programowanie i robotyka

Programowanie i robotyka


6–7 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
pl Zapisz teraz Projektowanie aplikacji mobilnych

Projektowanie aplikacji mobilnych


10–12 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
en Zapisz teraz Laboratorium Robloxa

Laboratorium Robloxa


10–12 lat stacjonarny roczny angielski kurs dla początkujących
en Zapisz teraz Programowanie i robotyka

Programowanie i robotyka


6–7 lat stacjonarny roczny angielski kurs dla początkujących
Wszystkie kursy

Bądźmy w kontakcie

Subskrybuj nasz newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Kids Coder Lab.

Pole wymagane
Podaj poprawny adres e-mail
Wystąpił błąd