Dlaczego warto zacząć od Pythona?


Dlaczego warto zacząć od Pythona?

Dlaczego warto zacząć od Pythona?

Droga edukacyjna w nauce programowania, którą proponujemy dzieciom oraz rodzicom, jest oparta o nasze wieloletnie obserwacje. Poszczególne jej etapy wyznaczamy przede wszystkim na podstawie wieku uczniów. Naukę rozpoczynamy zwykle na kursach z programowania blokowego. Młodszym dzieciom (klasy 0–2) proponujemy kurs Przygoda z kodowaniem, starszym dzieciom (klasy 2–4) – naukę Scratcha. Podczas takich zajęć dzieci świetnie się bawią, a w trakcie zabawy przyswajają nowe informacje. W starszych grupach przechodzimy od programowania blokowego do programowania tekstowego, a pierwszym językiem programowania tekstowego, jaki poznają kursanci, jest zwykle Python. Dla uczniów z klas 4–6 mamy w ofercie kurs, który jest pierwszym kontaktem z tym językiem – Interaktywne Projekty w języku Python. Ciekawym kursem w naszej ofercie jest też kurs dla najstarszych uczniów szkoły podstawowej – Programowanie w języku Python. Dlaczego właśnie Python jest tak popularnym językiem na początku zaawansowanej nauki programowania tekstowego?

Przyswajalność

Python to jeden z najbardziej dostępnych języków programowania. Jednym z głównych powodów jego popularności jest prostota konstrukcji, bardzo podobnej do struktur języka angielskiego. Cechuje go również zredukowana liczba znaków, więc jest czytelny i łatwy do zrozumienia. Dzięki temu jest niezwykle prosty w użyciu i nauce, a kody w Pythonie można pisać i wykonywać znacznie szybciej niż w innych językach.

Wszechstronność

Python ma mnóstwo zastosowań. Wykorzystuje się go nie tylko do tworzenia aplikacji online, ale również pisania programów komputerowych, do analizy i wizualizacji danych, tworzenia stron internetowych, programowania sprzętowego i nie tylko. Co ciekawe, jest on również wykorzystywany do programowania sztucznej inteligencji.

Elastyczność

Język Python zawsze daje szansę wypróbowania czegoś nowego. Nie ogranicza programistów do tworzenia konkretnego rodzaju aplikacji. Taki poziom wolności i elastyczności poprzez naukę tylko jednego języka nie jest możliwy z żadnym innym językiem programowania. A zatem osoby, które poznały podstawy Pythona i potrafią je wykorzystywać w praktyce, mają wiele możliwości na dalszej ścieżce rozwoju i kariery.

A jak wygląda początek nauki programowania w Pythonie w naszej szkole?

W pierwszym semestrze uczniowie uczą się podstaw. Zaczynają od napisania łatwego programu (składającego się z najprostszych elementów). Na kolejnych etapach uczą się tworzenia zmiennych, warunków, operacji matematycznych w Pythonie. Następnie wykonują ćwiczenia na strukturach liczb i danych (dowiadują się, jakiego typu dane można wykorzystywać w Pythonie i co można zrobić za ich pomocą). W kolejnych miesiącach kładziemy nacisk na ćwiczenia, aby utrwalić zdobytą wiedzę, zobrazować ją i usystematyzować.

Nasza oferta

en Zapisz teraz Laboratorium Robloxa

Laboratorium Robloxa


10–12 lat stacjonarny roczny angielski kurs dla początkujących
pl Zapisz teraz Programowanie i robotyka

Programowanie i robotyka


6–7 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
pl Zapisz teraz Projektowanie aplikacji mobilnych

Projektowanie aplikacji mobilnych


10–12 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
pl Zapisz teraz Przygoda z kodowaniem

Przygoda z kodowaniem


6–8 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
Wszystkie kursy

Bądźmy w kontakcie

Subskrybuj nasz newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Kids Coder Lab.

Pole wymagane
Podaj poprawny adres e-mail
Wystąpił błąd