Bezpieczny powrót do nauki stacjonarnej w Kids Coder Lab


Bezpieczny powrót do nauki stacjonarnej w Kids Coder Lab

Bezpieczny powrót do nauki stacjonarnej w Kids Coder Lab

2020-08-19

Po miesiącach nauki zdalnej cieszymy się na powrót do nauki stacjonarnej. Wszyscy jesteśmy spragnieni osobistego kontaktu i możliwości interakcji niezapośredniczonej przez środki komunikacji na odległość. Stęskniliśmy się za naszymi uczniami i wiemy, że nasi młodzi programiści stęsknili się również za możliwością spotkań w Kids Coder Lab. Wiemy również, że opiekunowie naszych pociech potrzebują oddechu i możliwości skupienia się na swoich obowiązkach zawodowych.

Powrót do nauki stacjonarnej to duża odpowiedzialność i podchodzimy do niego bardzo poważnie. Zależy nam na bezpieczeństwie naszych uczniów i pracowników oraz ich rodzin. Kids Coder Lab jest niepubliczną placówką oświatowo-wychowawczą i podlega nadzorowi Kuratorium Oświaty i Ministerstwa Edukacji. Dlatego w przygotowaniach do nowego roku szkolnego stosujemy się do wytycznych Ministerstwa.

Poniżej przedstawiamy zasady oraz dodatkowe informacje, które są dla Państwa ważne w kontekście bezpiecznego powrotu do nauki stacjonarnej. Zestawienie dotyczy przede wszystkim organizacji nauki w naszej placówce przy ulicy Hlonda 10 w Warszawie. W przypadku zajęć prowadzonych w zaprzyjaźnionych szkołach podstawowych będziemy stosować się do zasad obowiązujących w danej szkole.

Na zajęcia stacjonarne zapraszamy dzieci:

  • zdrowe, bez objawów sugerujących infekcję dróg oddechowych,
  • których domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

Jeśli dziecko jest zapisane do grupy stacjonarnej, ale w danym tygodniu nie może dołączyć do swojej grupy, np. z powodu kataru, prosimy o kontakt. Poszukamy możliwości realizacji tych zajęć w trybie online lub z grupą stacjonarną w innym terminie.

Podczas wizyty w Kids Coder Lab:

  • dziecku może towarzyszyć 1 opiekun, a maksymalnie w jednym czasie w naszej placówce może przebywać 2 opiekunów; zachęcamy, żeby do naszej placówki dzieci wchodziły same,
  • opiekunowie powinni zachować odstęp 1,5 m od innych opiekunów i pracowników szkoły,
  • opiekunowie mają obowiązek osłonić usta i nos oraz dezynfekować ręce lub stosować rękawiczki ochronne,
  • opiekunowie mają wstęp tylko do części wspólnej placówki – recepcji – i nie wchodzą do sali komputerowej.

W celu omówienia szczegółów zajęć i innych spraw organizacyjnych zachęcamy opiekunów do kontaktu przede wszystkim telefonicznego lub mailowego.

Organizacja zajęć i higiena w funkcjonowaniu placówki

Uczniowie po przyjściu na zajęcia w pierwszej kolejności myją ręce. Następnie zajmują stanowiska komputerowe i uczestniczą w zajęciach. Po zajęciach stanowiska są dezynfekowane, a pomieszczenie wietrzone – w tym celu w tym roku szkolnym wydłużyliśmy przerwy między kolejnymi grupami zajęciowymi do pół godziny. Wydłużenie przerw pozwoli nam również na wyeliminowanie interakcji między grupami.

Nasza placówka została wyposażona w elementy niezbędne do funkcjonowania w nowym reżimie sanitarnym:

  • termometr bezdotykowy do dyspozycji pracowników placówki,
  • bezdotykowe stanowisko do dezynfekcji rąk,
  • materiały informacyjne (numery telefonów do właściwych służb, instrukcje mycia rąk i dezynfekcji).

Dodatkowym elementem jest zainstalowany w placówce system wentylacji mechanicznej, który został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi dla niepublicznych placówek oświatowo-wychowawczych i był warunkiem niezbędnym uzyskania przez Kids Coder Lab statusu takiej placówki w Kuratorium.

Nasza oferta

pl Zapisz teraz Programowanie i robotyka

Programowanie i robotyka


6–7 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
pl Zapisz teraz Projektowanie aplikacji mobilnych

Projektowanie aplikacji mobilnych


10–12 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
en Zapisz teraz Laboratorium Robloxa

Laboratorium Robloxa


10–12 lat stacjonarny roczny angielski kurs dla początkujących
pl Zapisz teraz Przygoda z kodowaniem

Przygoda z kodowaniem


6–8 lat stacjonarny roczny polski kurs dla początkujących
Wszystkie kursy

Bądźmy w kontakcie

Subskrybuj nasz newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Kids Coder Lab.

Pole wymagane
Podaj poprawny adres e-mail
Wystąpił błąd